ABC Raceway

Saturday, Aug. 18 Results

WISSOTA Modifieds

Feature: 1. Kevin Eder, Ashland; 2. Bill Byholm, Glidden; 3. Jeff Spacek, Phillips; 4. Steve Lavasseur, River Falls; 5. Neil Balduc, Bessemer, Mich.; 6. Todd Gehl, Solon Springs; 7. Pat Cook, Washburn; 8. Jake Hiatt, Mason; 9. Michael Truscott, Chippewa Falls; 10. Cody Carlson, Superior; 11. Tanner Byholm, Glidden; 12. Steve Stuart, Ashland.

Heat 1: Gehl; Eder; Truscott; B. Byholm; T. Byholm; Hiatt.

Heat 2: Spacek; Carlson; Stuart; Lavasseur; Balduc; Cook.

WISSOTA Super Stocks

Feature: 1. Terran Spacek, Phillips; 2. Kevin Eder, Ashland; 3. Nick Oreskovich, Mason; 4. Matt Deragon, Ashland; 5. Andy Grymala, Superior; 6. Greg Kuklinski, Ironwood, Mich.; 7. Cory Casari, Montreal; 8. Shawn McFadden, Ashland; 9. Shane Kisling, Park Falls; 10. Don Muzzy, Ironwood, Mich.; 11. Aaron Mashlan, Ashland; 12. Jeff Klopstein, Tomahawk; 13. Rick Randall, Wakefield, Mich.

Heat 1: Spacek; Oreskovich; Randall; Deragon; Kuklinski; Muzzy; Mashlan.

Heat 2: Casari; Eder; Grymala; Kisling; Klopstein; McFadden.

WISSOTA Midwest Modifieds

Feature: 1. Brandon Copp, Brule; 2. Jesse Aho, Toivola, Mich.; 3. Dan Kingsley, Superior; 4. Paul Suzik, Ironwood, Mich.; 5. Clay Passuello, Ironwood, Mich.; 6. David Simpson, Thunder Bay, Ontario; 7. Jack Rivord, Superior; 8. Tanner Hicks, Ashland; 9. Jared Stricker, Highbridge; 10. Wayne Stricker, Highbridge.

  1. Jimmy Latvala, Solon Springs; 12. Ross Fuhrman, Ashland; 13. Tyler Hudack, Ashland; 14. Ryan Barningham, Bayfield; 15. James Kannegiesser, Hayward; 16. Steve Altman, Mercer; 17. Michael Truscott, Chippewa Falls.

Heat 1: Copp; Aho; Kingsley; Suzik; W. Stricker; Truscott; Latvala; Hicks; Fuhrman.

Heat 2: Rivord; Simpson; Passuello; J. Stricker; Altman; Kannegiesser; Hudack; Barningham.

ABC Six-Cylinders

Feature: 1. Randy Graham, Trego; 2. Tiffany Hudack, Ashland; 3. Jake Nevala, Ashland; 4. DeJay Jarecki, Ashland; 5. Forrest Schultz, Ashland; 6. Steve Stuart, Ashland; 7. Jordan Pearce, Ashland; 8. Aaron Mashlan, Ashland; 9. Joshua Saunders, Spooner; 10. Jonathan Popp, Iron River; 11. Adam Traaholt, Ashland; 12. Devin Dalbec, Ashland; 13. Bubba Anderson, Trego.

Heat 1: Graham; Hudack; Nevala; Popp; Pearce; Mashlan; Stuart.

Heat 2: Jarecki; Anderson; Schultz; Traaholt; Dalbec; Saunders.

WISSOTA Pure Stocks

Feature: 1. Randy Graham, Trego; 2. Cory Jorgensen, Hermantown; 3. Don Livingston, Washburn; 4. Darren Dudley, Ashland; 5. Kyle Copp, Brule; 6. Ron Weinberger, Park Falls; 7. Aaron Bernick, Duluth; 8. Brock Beilke, Hayward.

Heat: Graham; Jorgensen; Bernick; Copp; Livingston; Beilke; Weinberger; Dudley; Andrew Hanson, Iron River.