Sections

Weather Forecast

Close

ABC Raceway Results - May 24

ABC Raceway - Ashland

Saturday, May 24

WISSOTA Modifieds

Feature: Kevin Eder, Ashland; Jeff Spacek, Phillips; Steve Stuart, Ashland; Travis Nye, Ashland; Steve Lavasseur, River Falls; Pat Cook, Washburn; Bill Byholm, Glidden; Rick Rivord, Superior; Neil Balduc, Bessemer, MI; Paul Niznik, Medford; Brian Mikkonen, Iron River; Dustin Hudack, Ashland; Zack Pagels, Marengo; Scott Hudack, Ashland.

Heat 1: Eder; Nye; Cook; Al Uotinen, Superior; Niznik; Rivord; Byholm; D Hudack.

 Heat 2: Stuart; Mikkonen; Spacek; Lavasseur; S Hudack; Balduc; Pagels.

WISSOTA Super Stocks

Feature: Curt Myers, Cameron; Cory Casari, Montreal; Randy Spacek, Phillips; Andy Grymala, Superior; Nick Oreskovich, Mason; Scott Lawrence, Superior; Shawn McFadden Jr, Ashland; Ken Truscott, Greenland, MI; Dave Flynn, Superior; Don Muzzy, Ironwood, MI; DJ Keeler, Superior; Dave Elliott, Minocqua; Wayne Stricker, Highbridge.

Heat 1: Myers; Casari; Lawrence; Flynn; McFadden; Keeler; Elliott.

Heat 2: Stricker; Grymala; Oreskovich; Spacek; Muzzy; Truscott.

WISSOTA Midwest Modifieds

Feature: Michael Truscott, Chippewa Falls; Ryan Adamczak, Ashland; Paul Niznik, Medford; John Kallas, Hurley; Jeff Klopstein, Tomahawk; Tanner Byholm, Glidden; Tanner Hicks, Ashland; Duane Dunbar, Marenisco, MI; Tad Bretting, Ashland; Chris Bretting, Washburn; Tyler Vernon, Ashland; Tyler Luger, Iron River; Dan Melton, Rhinelander; Bill Muhlig, Bessemer, MI; Jeremy Lindquist, Ashland; Guy Carley, Eagle River; Dennis Baldwin, Bessemer, MI; Cody Carlson, Superior; Cole Spacek, Phillips; Paul Suzik, Ironwood, MI.

Heat 1: Truscott; Spacek; Niznik; Suzik; C Bretting; Carley; Vernon; Dunbar; T Bretting.

Heat 2: Adamzak; Carlson; Klopstein; Byholm; Kallas; Hicks; Melton; Baldwin; Lindquist; Luger.

Six-Cylinders

Feature: Tyler Hudack, Ashland; Forrest Schultz, Ashland; Aaron Mashlan, Ashland; Ken Tyykila, Iron River; Ethan Beeksma, Ironwood, MI; Tiffany Hudack, Ashland; Marcus Dunbar, Marenisco, MI; Zack Pagels, Marengo; Colten Vernon, Ashland; Jeremy Lindquist, Ashland.

Heat 1: Lindquist; Tiffany Hudack; Schultz; Beeksma; Vernon.

Heat 2: Tyler Hudack; Pagels; Dunbar; Tyykila; Mashlan

Pure Stocks

Feature: Matt Deragon, Ashland; Jeff Christman, Superior; Terran Spacek, Phillips; Andrew Hanson, Iron River; Chris Johnson, South Range; Brandon Conley, Mellen; Chad Carlson, Superior; Tim Carbon, Highbridge.

Heat: Johnson; Deragon; Carlson; Christman; Brandle Pupp, Ashland; Hanson; Carbon; Conley; Spacek.

Advertisement
randomness