Sections

Weather Forecast

Close

Weekend Local Scoreboard - April 21 & 22 (Updated)

3rd Annual Ron Orlandi Spartan Baseball Invitational

Friday, April 21

Ashland 11, Esko 10

Greenway 6, Superior 4

Saturday, April 22

Esko 6, Superior 4

Esko 13, Greenway 8

Ashland vs. Greenway, 3 p.m.

Ashland def. Superior

Saturday's scores

Softball

Superior 10, Duluth Denfeld 1

Chippewa Falls 5, Watertown 4

Kimberly 6, Chippewa Falls 2

Chippewa Falls 9, Kettle Moraine 0

Bloomer 18, Ladysmith 4, 5 innings

Bloomer 15, Ladysmith 0, 3 innings

Spooner 13-12, Barron 11-8

Carlton 17, North Woods 1

Chisago Lakes 6, Denfeld 1

Mora 5, Silver Bay 4

Proctor 6, St. Cloud Apollo 3

Annandale 7, Proctor 0

Proctor 13, Moorhead 7

Silver Bay 16, Pine City 11

St. Francis 9, Duluth Denfeld 8, 10 innings

New Richmond 11, River Falls  0

Menomonie 12, Eau Claire Immanuel 0

Menomonie 4, Durand 3

Eau Claire Memorial 10, La Crosse Cengtral 0

La Crosse Central 21, Eau Claire Memorial 4

Altoona 7, Augusta 6

Baseball

Somerset 11, St. Croix Falls 1

Spooner 10-11, Barron 1-3

Bloomer 7, Ladysmith 5

Ladysmith 5, Bloomer 2

Hayward 6-14, Chetek-Weyerhaeuser 1-4

Prairie Farm 19, Granton 4

Baldwin-Woodville 10, St. Croix Falls 4

Prairie Farm 19, Granton 4

Clear Lake 22, Granton 6

Prescott 11-13, Durand 1-6

Chippewa Falls 7, New Richmond 3

New Richmond 14, Chippewa Falls 3

Menomonie 3, Marshfield 2

Lakeville North 4, Eau Claire Memorial 1

Duluth East 3, Academy of Holy Angels 2

St. Paul Central 5, Duluth East 3

Proctor 15, St. Cloud Cathedral 4 (5 innings)

St. Paul Tech 7, Grand Rapids 0

Girls Soccer

Arrowhead 1, Eau Claire Memorial 0

Eau Claire Memorial 3, Brookfield East 3

Boys Tennis

Duluth East 4, Grand Rapids/Greenway 3

Duluth East 7, Forest Lake 0

Duluth East 6, Princeton 1

Friday's Scores

Baseball

Carlton 11, Moose Lake-Willow River 1

Deer River 8, Black Duck 4

Grand Rapids 8, Duluth Denfeld 7

Duluth Marshall 9, Two Harbors 1

Virginia 15, Chisholm 13

Zimmerman 7, Hermantown 5

Barnum 3, Onamia 2

Eveleth-Gilbert 9, Nashwauk-Keewatin 3

International Falls 18, Lake of the Woods 3

Webster 1, Shell Lake 0

New Richmond 9, St. Croix Central 0

Osseo-Fairchild 12, Cadott 2

Altoona 3, Fall Creek 0

McDonell 7, Stanley-Boyd 6

Softball

Northwestern 11, Spooner 1

Hayward 15, Ashland 4, 5 innings

Esko 6, Virginia 1

Nashwauk-Keewatin 11, Deer River 3

Chisago Lakes 6, Duluth Denfeld 1

Chisago Lakes 12, Grand Rapids 0

St. Francis 9, Duluth Denfeld 8

St. Francis 13, Grand Rapids 3

Merrill 11, Wis. Rapids 2

Medford 9, Chequamegon 8

Lakeland 17, Northland Pines 7

Thorp 7, Regis 3

Altoona 13, Fall Creek 2

McDonell 9, Stanley-Boyd 2

Girls soccer

Rice Lake 2, Osceola 0

Boys Tennis

Duluth Marshall 4, Superior 3

Hibbing 7, Aitkin 0

Advertisement
randomness